Babakiállítás az Őrségben NYEREMÉNYJÁTÉK

Frissítve: 2019. máj 3.

Kedveld Facebook oldalunk és egyszerűen oszd meg ezt vagy bármely más 2019. május 1. és július 1. közt posztolt Facebook bejegyzésünk (a www.facebook.com/arteuropedolls oldalon található bármely képet, cikket, tartalmat 2019.05.01-07.01-ig tetszés szerint, akár többet is), hogy részt vehess NYEREMÉNYJÁTÉKUNKBAN ! Részletek a bejegyzés alján.

Közel 100 saját készítésű miniatűr makettből álló babakiállítást rendez Guba Rózsa babakészítő népi iparművész az Őrségi Nemzeti Park „kapujában” található Ivánc településen. A kiállított alkotások segítségével szinte megelevenednek előttünk az ismert történelmi figurák, több európai ország talán kevésbé ismert viselete, ruházata és Magyarország népszokásainak sok, mára gyakran elfeledett pillanatai, jelenetei is.

A kiállítás nyilvános és ingyenesen, 2019. júniusban hétvégenként látogatható, pénteken 14.00-18.00 óráig, szombat – vasárnap pedig 11.00 – 18.00 óráig. Cím : 9931 Ivánc, Kossuth L. utca 67.

A messzebbről érkező és nagyobb „forgatagot” kedvelő látogatóknak a június 28-29-30. hétvégét ajánljuk, mely időpont egybeesik a méltán nemzetközileg is híres Őrségi Vásárral, amely a következő településen, mindössze 14 kilométerre található a babakiállítástól.

Ivánc település környékén Felsőmarác irányába az országos túrizmus által még talán kevéssé ismert, de annál csodálatosabb Himfai Parkerdőt tudjuk ajánlani egy délelőtti kikapcsolódásra. Ivánc településen pedig az Európában építészeti ritkaságnak számító „amerikai stílusban” épült ivánci Szent Miklós katolikus templomot valamint a Sigray Emlékparkot, ahol a 200 éves Nepomuki Szent János szobor is látható. A pálinka szerelmeseinek pedig a szintén Iváncon található Őrvidéki Pálinkafőzőt tudjuk a látogatóink figyelmébe ajánlani.

Az ALKOTÓ

Marozsyné Guba Rózsa - 1951-ben született az Alföldön (Magyarország). 1985-ben kapta meg a babakészítő népi iparművész címet. Feldolgozta és zsűriztette Magyarország tájegységeinek a jelentős népviseleteit. Így például Sárköz, Kalocsa vidékének népviseleteit az 1800-as évek kezdetéig, valamint Baranya, Dunántúl, az Alföld és a Palócföld számos népviseletét is. Munkái jelentős részét a japán piacra készítette, de megtalálhatók a világ szinte minden táján. Munkái számos “államközi” ajándék részét képezték a 80-as években, így megtalálhatók voltak pl. Helmuth Kohl kancellár és Fidel Castro gyűjteményében is.

Jelenleg egy olyan makettszerű babakiállítás elkészítésén fáradozik, mely nem csak megjeleníti az adott terület vagy korszak öltözékét, hanem kiemeli és visszaadja a nézőnek Európa legmeghatározóbb néphagyományait, történelmi szereplőit és vallási momentumait is.

NYEREMÉNYJÁTÉK

A részvétel feltételei : - Kedveld Facebook oldalunkat : www.facebook.com/arteuropedolls - Oszd meg ezt a bejegyzést vagy bármely más 2019. május 1. és július 1. közt posztolt Facebook bejegyzésünk (a www.facebook.com/arteuropedolls oldalon található bármely képet, cikket, tartalmat 2019.05.01-07.01-ig tetszés szerint, akár többet is) Facebook oldaladon legalább egyszer. (Ha nagyobb eséllyel szeretnél játszani akkor megoszthatod csoportokban, oldalakon is, minél többször és minél több helyen osztod annál nagyobb az esélyed a sorsoláson, minden egyes megosztás 1 részvétel a sorsoláson !) 1. díj : Angol porcelán mosdószett (jelzett, kék) 2. díj : "Mesekancsó" teáskancsó (jelzett, spanyol ? művészkerámia) 3. díj : Kerámia bögre (jelzett, spanyol ? művészkerámia) Sorsolás : 2019. 07.02. - 20.00 óra - A résztvevők automatikusan hozájárulnak, hogy nevüket bármilyen hivatkozás nélkül (vezetéknév, keresztnév) nyilvánosságra hozzuk a sorsolást követően. - A nyerteseknek a nyereményt postai úton juttatjuk el díjmentesen, kizárólag Magyarország vagy Szlovákia területére történő szállítással. A szállítás postai törékeny küldeményként történik, a szállításkor történő sérülésekért felelősséget nem vállalunk ! A postai feladása a nyereményeknek a sorsolást követő 30 napon belül történik. - A sorsolás a Facebook bejegyzéseink megosztói közt történik véletlen online generátor segítségével, a nyerteseket azonban ellnőrizzük, hogy eleget tesznek-e azon másik kitételnek, hogy a fentebb leírt Facebook oldal kedvelői közt szerepel. Amennyiben nem szerepel, úgy a nevezett díjra másik személyt sorsolunk aki megfelel a nyereményjáték mindkét feltételének. -A játékban kizárólag 18. évét betöltött személy vehet részt. - A Facebook bejegyzést nyilvános láthatósági beállítással kell tovább osztani,csak a nyilvános megosztásokat tudjuk a észlelni és felvenni a sorsolás résztvevői közé !

343 megtekintés

© 2018 by GUBA 99 s.r.o.